מחלף הספרים | booxchange | ספרים משומשים, חנות ספרים יד שניה בגליל | אודות

אודות החנות מחלף הספרים

סיפור הבריאה...

לנאוה וולף, לבית חונן, היה חלום. עוד משחר נעוריה חלמה להפעיל חנות ספרים יד שניה, במיוחד לדוברי השפה האנגלית. מילדותה אהבה לקנות ספרים ולקבלם, אבל יותר מכל אהבה לקרוא ולאגור אותם.

נאוה, אקדמאית המלמדת תולדות האומנות בתיכון עמל נהריה, גדלה וחיה מוקפת ספרים וסחפה לתוך חלומה את נחמן וולף, חקלאי וספורטאי, שמשמש כמנהל כפסים במרכז ספורט אילן קריית חיים.

לפני כשלוש שנים פרצה מלחמת לבנון השניה.

נאוה ונחמן נאלצו להפסיק מיידית את עבודתנו היומיומית ובמהלך חודש ארוך של ימים ולילות קשים ואיומים כשהכל היה מושבת, קרם חלומה של נאוה עור וגידים באמצעות דמיון רב, עבודות נגרות, מסגרות וסבלות של נחמן...

הזוג וולף הסתובב בחנויות הספרים בת"א ירושלים, חיפה ועוד. שאלנו, התייעצנו ואספנו מידע, נעזרנו באנשים טובים ונחמדים והחלום החל להתגשם. חנות נולדה במבנה ששימש כרפת, ושמה בישראל: "מחלף הספרים" ובעולם:"BooxChange"

החנות נמצאת בסביבה כפרית, בין מטעים, דשאים וגן פורח. החנייה בשפע ויש גם נגישות לנכים.

מחלף הספרים הוא מקום שמזמין לבוא, להתרשם, ליהנות, לקנות ואולי גם לתת כמה עצות או להביא כמה גרוטאות או ספריות (והכל כמובן ללא עלויות...).

רבים הם השותפים הזעירים שבזכותם התחלנו והגענו עד הלום. מאות הביאו לנו ספרים.

מחלף הספרים משמש בית יתומים לספרים

בימים אלה מלאי הספרים עומד על כ-30,000 ספרים בעברית ובאנגלית. המשימה היא שעד יומולדת 5 (סוף 2010) להגיע ל-50,000 ספרים.

אצלנו רבים מהמבקרים מוצאים ו/או רוכשים ספר שכלל לא ידעו כי הם מחפשים.

בואו ותהנו.

שירות מיחזור:

מחלף הספרים מקבל גם ספרים שכבר אין להם דורש ונותן שירות העברה לאמניר לשם מיחזור. תמורת הספרים מקבל מחלף הספרים נייר שנתרם לאיל"ן.